Koniec niezwykłej przygody mistrza polskiej ligi w Lidze Konferencji Europy - Fiorentina FC wywalczyła awans do półfinału!

Koniec niezwykłej przygody mistrza polskiej ligi w Lidze Konferencji Europy - Fiorentina FC wywalczyła awans do półfinału!

Futbolowi fani z Polski przyzwyczaili się do tego, iż kluby ligi polskiej dość prędko kończą przygodę z europejskimi rozgrywkami. Gigantyczną niespodzianką bez wątpienia jest więc to, iż mamy połowę kwietnia, a ekipa KKS Lecha Poznań do ostatnich sekund pojedynku z Fiorentiną ACF toczyła bój o zakwalifikowanie się do półfinału europejskich rozgrywek. W aktualnym sezonie mistrz Polski pokazał się solidnie i nie da się temu zaprzeczyć. Sportowi dziennikarze z całego kraju w social mediach dodają sporo dobrych recenzji dotyczących gry mistrza Ekstraklasy. Bez najmniejszych wątpliwości zakwalifikowanie się do ćwierćfinału europejskich rozgrywek to spory sukces, lecz gracze szkoleniowca Van Der Brooma mieli ochotę na zdecydowanie więcej. I rzeczywistość pokazała, iż awans do półfinału europejskich rozgrywek był bardzo możliwy.

Przed pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniem mistrz PKO Ekstraklasy nie był faworytem. Większość piłkarskich ekspertów twierdziła, że ekipa Fiorentiny, która wywodzi się z włoskiej ligi jest faworytem. W kibicach futbolu z naszego kraju pojawiła się jednak nadzieja, że KKS Lech Poznań ma możliwość zaskoczyć swoich oponentów. Okazało się w finalnym rozrachunku, że w pierwszym pojedynku ACF Fiorentina była dla KKS Lecha Poznań za silna. Gracze z Florencji na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zwyciężyli rezultatem 4:1 i mocno przybliżyli się do zakwalifikowania się do czołowej czwórki. W obozach obu drużyn przed rewanżowym meczem można było wyczuć spokój. I właśnie z tego powodu we Florencji dyspozycja mistrza polski była sporym zaskoczeniem dla miejscowych sympatyków. Mistrz Ekstraklasy prowadził we Włoszech dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania rewanżowego z faworyzowaną Fiorentiną wynikiem 3:0. Ten rezultat oznaczał, że na fanów czeka dogrywka i gracze z Poznania mają szansę na wywalczenie awansu do 1/2 finału Ligi Konferencji Europy. Nieszczęśliwie w końcówce starcia defensywa KKS Lecha Poznań popełniła dwa poważne błędy, które zakończyły się golami dla gospodarzy. To ostatecznie zniwelowało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz walkę o zwycięstwo w zmaganiach Ligi Konferencji. Poznański Lech pokazał się świetnie w trwającym obecnie sezonie europejskich rozgrywek i warto to przyznać. To jest z pewnością nadzieja na to, że z każdym kolejnym rokiem będzie znacznie lepiej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy